FORCE İTHALAT VE İHRACAT LİMİTED ŞİRKETİ

: Şirketin amacı ve bu amacı gerçekleştirmek için yapmaya yetkili olduğu muameleler ve işler şunlardır. 

1. İNŞAAT VE TAAHHÜT

A- Her türlü sanayi ve inşaat boyaları iç ve dış cephe koruyucu boyaları, sentetik, selülozik, akrilik boyaların ve boya yan malzemelerinin alım satımı, ithalatı
ve ihracatı.

B- Her nevi boya maddeleri ve yan ürünlerinin, metal boyası, oto boyası, astar, plastik, yağlı, saten boya, tiner, macun benzeri mamul ve yarı mamul ürünlerinin ithali, ihracı.

C- Her türlü binaların ısı ve su yalıtım
malzemelerinin alımı, satımı, ithalatı ve ihracatını yapmak. 

D- İnşaat malzemeleri, demir, bakır, kum, çakıl, mıcır, çimento, kireç, tuğla, kiremit, seramik, çini, fayans, karo,mozaik mamulleri, tuğla, taş, mermer, yer döşemeleri, boya, nalburiye malzemelerinin toptan ve perakende olarak alımı, satımı, ithalatı ve ihracatını yapmak, bayilikler ve mümessillikler almak, kendine bağlı bayilikler kurmak.

E- Her nevi inşaat ve nalburiye malzemelerinin alet, edevatının imaline mahsus atölye ve fabrika kurmak, kiralamak, kiraya vermek, işletmek, bu maddelerin iç ve dış ticaretini yapmak. Her türlü nalburiye işleri yapmak.

2. GIDA

A- Her türlü gıda maddelerini almak, satmak, gıda maddelerini paketlemek için tesisler kurmak, işletmek, kiralamak, kiraya vermek. İnsanların beslenmesinde önemli bir etkinliği olan ve gıda sektörüne konu teşkil eden her nevi sıcak, soğuk, dondurulmuş, kurutulmuş ve konsantresi yapılmış besin maddelerinin pazarlanması konusunda toptan ve perakende satış yapmak amacı ile gerekli olan satış mağazalarını açmak ve işletmek.

B-Her türlü bebek mamalarını almak, satmak, imalat, ithalat ve ihracatını yapmak. Bebek mamaları ile ilgili ham, yarı mamul ve mamul maddelerini almak, ihracatını yapmak.

3. TEKSTİL 

A- Her türlü yünlü, pamuklu, sentetik, iplik, kumaş, tül ve dokuma, yünlü pamuklu, ve diğer kumaşlardan kadın, erkek, çocuk iç ve dış giyim eşyasının imalâtını, alım ve satımını yapmak, dokumacılık sanayinde kullanılan yün, pamuk, kıl, suni elyaftan mamul iplikleri, nebati sentetik lifleri sanayi yolu ile veya el ile dokunan kadife, tül, dantela ve bunların imalatında kullanılan her nevi tezgah ve makineler ve mensucat malları özellikle giyime ait eşyalar, örme eşyasının ticaretini yapmak, her türlü tekstil ve yan ürünlerini kumaş ve kumaş çeşitleri basma, kadife, saten çeşitleri, döşemelik kumaş, iç ve dış giyim eşyaları, pantolon, kazak, etek, bluz, palto, çocuk ve büyük giyim eşyaları, iç çamaşırı, triko,elbise, mont, çorap, eşarp, mendil, kravat, gömleklerin ve bunların imalatında kullanılan ip ve ipliklerin imalatı, alım-satımı, ithalatı ihracatı ve dahili ticaretini yapmak. 
Bu konuda faaliyet gösteren firmalarla işbirliği yapmak.

B- Her türlü tekstil hammadde, yarı mamul ve mamullerini imali, fasonu, boyanmasının yapılması ve yaptırılması, alımı, satımı, yan ürünlerinin değerlendirilmesi pazarlamasını ve komisyonculuğu yapmak.

C- Her çeşit dokuma ve örme mamullerden konfeksiyon imalatı ve ticareti. İplik, Perde, döşemelik, perdelik kumaş ve ev tekstil ürünlerinin Örme pamuk, orlon, yün, keten, polyester, likra ve benzeri mamullerin, kumaş boyalarının alımı, satımı, nakışını,ithali, ihracı, pazarlamasını yapmak. Her türlü mefruşat, perdelik ve perdelik tül, güpür mamullerinin, alımı, satımı, imalatı, ithali ve ihracatını yapmak. Her türlü ev tekstil ürünleri ve aksesuarlarının alımı, satımı, imalatı, ithalatı ve ihracatını yapmak.

D- Ham, mamul veya yarı mamul deri almak, satmak, deri ithalatı ve ihracatı ile uğraşmak. Her nevi deri, güderi ve deriden mamul giyim eşyası; kürk, mont, kaban, ceket, yelek gibi ürünlerin almak, satmak, ithalatını ve ihracatını yapmak.

4. AYAKKABI VE ÇANTA

A- Her türlü kadın, erkek ve çocuk ayakkabıları, botları, çizmeleri,terlikleri ve benzeri mamulleri alıp satmak, pazarlamak, ithal ve ihraç etmek, bu amaçla yurt içinde ve yurt dışında sınai ve ticari tesisler kurmak.

B- Her türlü kadın ve erkek çantası, cüzdanı, portföyü pazarlaması, ithalatı ve ihracatını yapmak.

C- Her nevi ayakkabı tabanı, kösele, lastik, plastik, kauçuk ve ayakkabılarda kullanılan her çeşit astarlık ber, astarlık deri yapıştırıcılar, aksesuar, toka, bağ vb. fort, bombe, tela gibi malzemeler ökçeler, ökçe kalıpları, vardelaların ithalatı, ihracatı, dahili ticareti yapmak.

D-Her türlü kadın, erkek ve çocuk ayakkabıları, botları, çizmeleri, terlikleri ve benzeri mamulleri alıp satmak, pazarlamak, ithal ve ihraç etmek, bu amaçla yurt içinde ve yurt dışında mağazalar ve ticari tesisler kurmak.

5. ELETRİK VE ELEKTRONİK

A- Her türlü elektrik ve elektronik ev aletleri; buzdolabı, bulaşık, çamaşır makineleri, triko ve nakış makineleri, teyp, radyo, televizyon, müzik seti, mutfak robotları,saç kurutma makinesi alım satım, bunlarla ilgili yedek parça aksamlarının ithalatı, ihracatı, toptan ve perakende alım satımını yapmak.

B- Her türlü elektrikli ve elektronik kontrol aletleri, elektronik devre elemanları, iletken, yarı iletken ve entegre devre elemanları, mikroçipler ve bunların birleştirme elemanlarının alım, satımı ile ithalat ve ihracatını yapmak. Elektrik ve elektronik donanımlı pano, makine, elektrikli küçük el aletlerinin üretimini yapabilir, bunları yurtiçi ve yurtdışına satabilir.